ikona_stopy_mala

FAQ/Jak dodać innych prowadzących?

 

Osoba zamawiająca kurs na platformie automatycznie staje się Prowadzącym w kursie. Zdarzają się przypadki, iż kilka osób ma edytować kurs lub prowadzić zajęcia w kursie (Nauczyciel bez praw edycji).

 

Jeżeli kurs nie jest jeszcze zamówiony, to w formularzu zamówienia należy w oknie: Niezbędne dodatkowe informacje.... w pkt. 2 wymienić osoby, które będą posiadały również możliwość edycji kursu. Jeżeli kurs już istnieje, należy napisać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  podając nazwę wydziału, nazwę kursu oraz osobę, która będzie miała prawo edycji kursu.

Natomiast Prowadzący sam może dodać nauczycieli, którzy będą mogli prowadzić kurs, ale nie mających prawa edycji, aby dodać taką osobę należy:

1. Wejść do kursu

2. Wybrać z bloku: Ustawienia->Administracja kursem->Użytkownicy->Zapisani użytkownicy

Zapisani

3. Nacisnąć z prawej strony przycisk: Zapisz użytkowników

4. W polu: Przypisz role wybrać z listy: Nauczyciel bez praw edycji (1), wyszukać osobę wpisując w pole w dolnej części okna fragment jej nazwiska i nacisnąć: Szukaj. W wierszu z osobą, która ma być Nauczycielem bez praw edycji kliknąć: Zapisz (2), zakończyć operację naciskając: Zakończ zapisy użytkowników (3).

dodawanie prowadzacych

5. Wrócić do głownej strony kursu.

 

 

Powyższa pomoc w formacie pliku PDF:

pdfFAQ/Jak dodać innych prowadzących?