Image1 Image2 Image3 Image4
ikona_stopy_mala

Jak zalogować się po raz pierwszy na platformę?

 

Pierwsze logowanie związane jest z dodatkową czynnością – uzupełnieniem aktualnego adresu e-mail do korespondencji – będącego bardzo ważnym elementem komunikacji podczas pracy na platformach. Procedura opisana jest również w oknie logowania po kliknięciu na słowie: Instrukcja.

 

1.       Aby zalogować się na wybraną platformę, należy kliknąć w górnej części strony: Zaloguj się.

003

 

2.       Następnie wybrać opcję: Logowanie przez Centralny Punkt Logowania (CAS).

004

3.       Przeglądarka zostanie przekierowana na stronę: logowanie.us.edu.pl, gdzie należy podać następujące dane:

Identyfikator: numer PESEL

Hasło: hasło dostępu do USOSWeb

 

005

 ikona uwaga

Hasło dostępowe do USOSWeb nie jest hasłem do IRK, ale można je zaimportować używając strony: https://logowanie.us.edu.pl/actpwirk/. W przypadku problemów z logowaniem prosimy zapoznać się z treścią w zakładce POMOC.

4.       Przy pierwszym logowaniu na platformę, użytkownik może zostać przekierowany do strony swojego profilu w celu uzupełnienia danych obowiązkowych (szczególnie istotny jest adres e-mail), gdyż jest on głównym elementem komunikacji na platformie. Dodatkowo może zaistnieć konieczność uzupełnienia pól: Miasto i Wybierz kraj.

006

5.        Po uzupełnieniu danych należy nacisnąć przycisk: Zmień profil na dole strony, po czym zalogować się do swojej poczty i potwierdzić adres e-mail klikając na linku, który otrzymają Państwo w wiadomości.

 ikona uwaga

UWAGA! Jeżeli nie otrzymają Państwo wiadomości, proszę sprawdzić, czy nie trafiła do skrzynki jako SPAM.

6.       Link znajdujący się w wiadomości przeniesie Państwa z powrotem do strony profilu, na której należy ponownie nacisnąć przycisk: Zmień profil, co spowoduje zakończenie procedury aktywacji konta.

7.       Po udanym logowaniu przeglądarka powróci na stronę platformy, a w górnym prawym rogu pojawi się imię oraz nazwisko osoby zalogowanej. Obok nazwiska widoczny będzie przycisk do zakończenia pracy z platformą (Wyloguj).

 ikona informacja

Każde kolejne logowanie do platform e-learning ograniczy się już tylko do punktów 1-3, czyli logowania przez CAS