ikona_stopy_mala

Pierwsze kroki w systemie MoodleW przypadku pracowników i studentów Uniwersytetu Śląskiego logujących się przez Centralny Punkt Logowania (CAS) w celu odzyskania dostępu do systemu (hasła) należy skorzystać z pomocy odstępnej pod adresem:

https://logowanie.us.edu.pl/passwd-change/reset/email

 nowehaslo

W przypadku osób nie będących pracownikami lub studentami Uniwersytetu Śląskiego należy skorzystać z poniższej skróconej instrukcji lub otwórz plik PDF zawierający opis wraz z graficzną prezentacją:

pdfOdzyskanie dostępu do systemu Moodle (zmiana hasła)

Instrukcja skrócona do zmiany hasła w systemie Moodle:

 1. W celu odzyskania dostępu do konta w systemie Moodle należy wybrać (wpisać w przeglądarce) adres www platformy do której utraciliśmy dostęp.
 2. W górnej części platformy wybrać opcję: Zaloguj się.
 3. W oknie wyboru uwierzytelniania wybrać dolny sposób: Bezpośrednio do Moodle.
 4. W lewej częsci okna należy pod polami logowania wybrać: Zapomniałeś(aś) nazwy użytkownika lub hasła?
 5. Następnie wprowadzamy jedną z dwóch podanych informacji – Nazwę użytkownika LUB adres E-mail, który podany został przy zakładaniu konta.
 6. Na adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie zmiany hasła z instrukcją dalszego postępowania w celu otrzymania hasła dostępowego do systemu. Należy kliknąć na link znajdujący się w wiadomości.
 7. W oknie przeglądarki pojawi się komunikat o potwierdzeniu zmiany hasła. Po wybraniu opcji Kontynuuj zostanie wysłana na pocztę nowa wiadomość z tymczasowym hasłem.
 8. Odbierz pocztę, z otrzymanej wiadomości zapisz tymczasowe hasło.
 9. Ponownie otwórz stronę logowania do systemu, zaloguj się używając nazwy i hasła z otrzymanej wiadomości.
 10. o poprawnym zalogowaniu zobaczysz okienko zmiany hasła, wypełnij je używając wygenerowanego hasła tymczasowego z poczty oraz dwukrotnie wpisując nowe hasło, zatwierdź operację naciskając przycisk: Zapisz zmiany.
 11. Możesz ponownie zalogować się do systemu z użyciem nowego hasła, proces zmiany hasła został zakończony.