Image1 Image2 Image3 Image4
ikona_stopy_mala

W jaki sposób komunikować się z prowadzącym lub innymi uczestnikami kursu?

 

Bardzo ważnym elementem podczas pracy z kursem jest komunikacja, zarówno między uczestnikami, jak również z prowadzącym. Istnieje kilka metod wymiany informacji, zarówno w formie on-line (w czasie rzeczywistym), jak również poprzez system wysyłanych wiadomości.

 

W kursach mogą pojawić się składowe służące do komunikacji on-line (np. czat 049, wideo spotkanie 050), są one tworzone przez prowadzących i mogą być dostępne w różnych miejscach kursu. Z reguły zasady podaje prowadzący na spotkaniu ze studentami. Natomiast istnieje globalna metoda komunikacji (niezależnie, czy prowadzący umieścił w kursie odpowiednie składowe) działająca zarówno on-line, jak i off-line. Poniżej opisany jest sposób jej użycia.


METODA 1 (dostępna, gdy oglądamy zawartość kursu):

 
1. Aby skontaktować się z prowadzącym lub innym uczestnikiem kursu należy wybrać z bloku: Osoby->Uczestnicy

051

2. Następnie wybrać osobę i kliknąć na jej nazwisku, bądź na zdjęciu (awatarze), jeżeli lista osób jest długa, można kliknąć na pierwszej literze imienia lub nazwiska (nad tabelą), aby przefiltrować listę.

052

3. Pod profilem osoby jest przycisk wysłania wiadomości

053

4. Następne w oknie wpisujemy treść wiadomości i naciskamy: Wyślij wiadomość

054

METODA 2 (z głównej strony platformy):

1. Aby skontaktować się z prowadzącym lub innym uczestnikiem kursu należy wybrać z bloku: Nawigacja->Mój profil->Wiadomości

055

2. Następnie należy wyszukać użytkownika wpisując imię lub nazwisko bądź jego fragment (1), naciskamy: Szukaj osób i wiadomości (2), po czym klikamy na wyszukanej nazwie użytkownika (3).

056

3. Następne w oknie wpisujemy treść wiadomości i naciskamy: Wyślij wiadomość

057

METODA 3 kontakt z osobą zalogowaną do kursu (z kursu – okno Zalogowani użytkownicy):

1. Aby skontaktować się z prowadzącym lub innym uczestnikiem kursu, który aktualnie jest zalogowany i korzysta z kursu, należy w bloku: Zalogowani użytkownicy kliknąć na ikonce wiadomości w wierszu z imieniem i nazwiskiem osoby, do której chcemy napisać wiadomość.

058

2. Następne w oknie wpisujemy treść wiadomości i naciskamy: Wyślij wiadomość

059